Skladištar - tko je to? Opis posla skladištara

Sadržaj:

Video: Skladištar - tko je to? Opis posla skladištara

Video: Штукатурка стен - самое полное видео! Переделка хрущевки от А до Я. #5 2024, Travanj
Anonim

Od davnina do danas, zbog potrebe stalnog računovodstva i kontrole kretanja zaliha, jedna od najtraženijih specijalnosti je zanimanje skladištara. Skladištar je specijalist koji pripada kategoriji tehničkih izvođača. Na ovo radno mjesto se imenuje osoba sa srednjom stručnom spremom, poželjno je radno iskustvo, međutim, ako je potrebno, osposobljavanje se provodi u mnogim djelatnostima. Svaki proizvod koji ulazi u skladište, od hrane do betonske mješavine, naziva se inventarom skladištara, za što je on izravno odgovoran. Vezano za kompjuterizirano knjigovodstvo robe i materijala, trenutno je jedan od uvjeta za djelatnika koji se prijavljuje za radno mjesto skladištar znanje i sposobnost rada s programom 1C skladište (naravno, ne u svim tvrtkama).

skladištar je

Imenuje, komu podređen

Budući da je skladištar stručnjak koji odgovara izravno voditelju ili voditelju skladišta, on se na to radno mjesto postavlja naredbom čelnika poduzeća uz suglasnost neposrednog rukovoditelja. Skladištar također može biti podređenzaposlenici, kao što su selidbe ili vozači.

Poslovne odgovornosti

Opis posla skladištara izrađuje se i odobrava u svakom poduzeću, uzimajući u obzir specifičnosti posla. Poslovna odgovornost je područje djelovanja za koje je odgovorna osoba koja mu je raspoređena. Za skladištara to je:

  • prihvaćanje, sortiranje, obračun kretanja i oslobađanja zaliha;
  • podudarnost robe koja stiže u skladište s onima navedenim u popratnim dokumentima;
  • smještanje robe u skladište, uzimajući u obzir maksimalno moguće racionalno skladištenje;
  • upravljanje procesom utovara, istovara, premještanja ulazne robe;
  • sastavljanje dokumentacije o prihodima i rashodima;
  • inventar zaliha;
  • raspodjela dužnosti i kontrola njihove provedbe od strane zaposlenika koji su izravno podređeni skladištaru.

Svaka pozicija je regulirana propisima. Za ovu poziciju to je:

  • uputu skladištara
    uputu skladištara

    zakonodavstvo Ruske Federacije;

  • tehnički uvjeti i standardi za skladištenje inventara, organizacija računovodstva;
  • uvjeti za prihvaćanje, skladištenje, puštanje robe i materijala;
  • vrste, marke, standardi, uvjeti skladištenja robe i materijala;
  • karakteristike kvalitete i cijene robe i materijala;
  • propisi o sigurnosti i požarnoj sigurnosti za skladištenje robe i materijala;
  • organizacijski i administrativni dokumenti uprave tvrtke.

Mjesto i rasporedposao

Mjesto rada skladištara je skladište u poduzeću, u proizvodnji, na mjestima gdje se skladišti roba (trgovine, skladišta, logističke tvrtke). Prilikom zapošljavanja djelatnika na radno mjesto "skladištar" u skladištu, visina plaćanja i raspored rada dogovaraju se pojedinačno i ovise o specifičnostima poduzeća. Ovisno o obujmu tereta, zaposlenost skladištara varira od polovice do posla po danu. U nekim područjima zanimanje skladištara može biti putujuće.

magacioner
magacioner

Odgovornost

Budući da je skladištar financijski odgovorna osoba, odgovoran je u granicama radnog zakonodavstva Ruske Federacije. Međutim, za namjerne protupravne radnje počinjene u obavljanju svojih službenih dužnosti, on snosi odgovornost utvrđenu administrativnim i kaznenim zakonom Ruske Federacije. Skladištar je također odgovoran za radnje zaposlenika pod njegovim neposrednim nadzorom.