Opisi poslova čistačice. Nije sve tako jednostavno kao što se čini

Video: Opisi poslova čistačice. Nije sve tako jednostavno kao što se čini

Video: Зарплаты в Дубай. Сколько можно зарабатывать в Дубай? 2024, Svibanj
Anonim

Čini se da nema posla manje plaćenog i manje prestižnog. Međutim, ovo je uobičajena zabluda. U tvrtkama za čišćenje koje poštuju sebe (odnosno onima koje se bave profesionalnim čišćenjem prostora) postoji prilično strog proces odabira prilikom zapošljavanja.

opis posla čistačice

Osoblje ne samo da mora imati određeni minimum osobne kulture. Čistiji opisi poslova mogu uključivati korištenje profesionalne opreme, određeni redoslijed rada i razinu tajnosti.

U Rusiji je općenito prihvaćeno da nije potrebno učiti kako se peru podovi. No, opisi poslova čistačice u ozbiljnoj tvrtki podrazumijevaju sposobnost bavljenja raznim vrstama površina, pa tako i podnim. Veliki supermarketi koriste posebnu opremu. Tvrtke za čišćenje u opisu posla spremačice uključuju i čišćenje tepiha, poliranjeparket.

poslovima čistačice

Prašinu u skupim modernim uredima već je neprihvatljivo brisati krpom. Svaka površina namještaja ima svoje proizvode za čišćenje. Polirani ili stakleni stol trebao bi blistati, na njemu ne smije biti prašina ili mrlja. Opisi poslova čistačice mogu uključivati poštivanje određenih pravila za rukovanje predmetima i dokumentima koji se nalaze u uredu vlasti. Uostalom, vrlo često govorimo o važnim i tajnim papirima koji ne samo da ne mogu pasti u ruke autsajdera, već uopće ne bi trebali nikome biti dostupni.

Dužnosti čistačice, dakle, prvenstveno ovise o karakteristikama poduzeća i prirodi prostora. U klinikama i bolnicama bit će potrebno održavati različite razine čistoće i sterilnosti odjela, operacijskih sala i zajedničkih prostora. Također se koriste kombinezoni i oprema ovisno o karakteristikama prostora. U velikim supermarketima za čišćenje velikih površina već se dugo koriste perilice rublja umjesto kanti i krpa, kojima može upravljati samo obučeno osoblje.

dužnosti čistačice

Nije vrijedno spomena da će dužnosti čistačice uključivati podređenost, disciplinu, uredan izgled, kulturno ponašanje prema drugim zaposlenicima i gostima poduzeća.

U mnogim poslovnim zgradama čišćenje prozora provode specijalizirane tvrtke sa posebnom opremom. Opis posla čistačice trebao bi uključivati više od toga kako otvoriti i zaključatisobe (treba voditi računa tko i kada uključuje alarm, tko zadnji izlazi iz ureda, tko je odgovoran za gašenje aparata), ali i što točno i kako treba čistiti. Primjerice, visoke prozore na gornjim katovima ne smiju prati ljudi koji nisu prošli posebnu obuku, nemaju zaštitne mreže i opremu. Takvo kršenje sigurnosnih propisa može koštati života osoblja i povlačiti odgovornost (do kaznene) uprave. Zasebno treba navesti korištenje sredstava za čišćenje i dezinfekciju, rukovanje određenim površinama i prostorima. Je li čistačica financijski odgovorna i u kojoj mjeri ovisit će o specifičnim uvjetima rada u poduzeću.